http://suplementydiety.net/ stomatologia

W kosmetyce istnieje wiele środków i preparatów, które możemy stosować niezależnie od płci, czy naszego wieku. Nie są to oczywiście kremy, które z reguły przeznaczone są do różnych typów skóry oraz dla różnych grup wiekowych. Mowa tu raczej o preparatach służących do codziennej pielęgnacji.

Zupełnie osobną grupę kosmetyków stanowić mogą środki pochodzenia naturalnego, które stosować można niezależnie od typu, czy rodzaju skóry i takie które działają na różne partie naszego ciała i dają różne efekty.

Jednym z takich preparatów jest ałun. Jest to przezroczysty kamień, który na potrzeby kosmetyki nie podlega żadnej obróbce. Może jedynie zmieniać swój stan w zależności do potrzebny chwili.

www.gimsat.com.pl

Ałun od lat stosowany jest jako całkowicie naturalny i nie zatykający porów antyperspirant. Znany jest zarówno wśród kobiet, jak i mężczyzn. Stosuje się go również jako talk do ciała, który zapobiega ślizganiu, czy nadmiernej potliwości.

Ponadto ałun może również służyć mężczyznom (w razie potrzeby również kobietom) jako preparat używany po goleniu. Ma on właściwości gojące. Wystarczy posmarować nim ranę, by momentalnie ją zamknąć.

Jest to więc produkt, który powinien znaleźć się w każdej kosmetyczce, niezależnie od tego, czy należy ona do niej, czy do niego.

4 thoughts on “Ałun – niezwykła moc natury”

  1. Sam myślałem, że to jest jakieś ściemnianie, ale przekonałęm się, że to prawda gdy zacząłem używać tego kamienia podczas golenia. Teraz już nie mam na brodzie tyle krwi po zacięciach. Naprawdę wszystkim polecam ten ałun. Nie widziałem nigdzie indziej informacji o tym, tylko na tym blogu.

  2. Moja babka mi o tym opowiadała. Myślałam że to też jakieś zabobony, ale faktycznie, jest tak jak tu jest napisane! Ten blog jest genialny! w końcu mam jakiś porządny antyperspirant, i to w kamieniu 😀

  3. Super tekst! Również najpierw usłyszałam o tym od babki. Znalazłam taki kamień w zielarskim, za grosze. Pomyślałam sobie, że warto spróbować. Faktycznie blokuje pot, nie mam pojęcia jak, ale to działa. Małe ranki po goleniu również świetnie zamyka.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close