Męskie i damskie potrzeby kosmetyczne

Wydawać by się mogło, że kobiety i mężczyźni mają podobne potrzeby jeśli chodzi o dobór kosmetyków i ich jakość. Jednak natura człowieka jest przewrotna. Skóra męska znacząco różni się więc od skóry kobiet.

czytaj dalej

Ałun – niezwykła moc natury

W kosmetyce istnieje wiele środków i preparatów, które możemy stosować niezależnie od płci, czy naszego wieku. Nie są to oczywiście kremy, które z reguły przeznaczone są do różnych typów skóry oraz dla różnych grup wiekowych. Mowa tu raczej o preparatach służących do codziennej pielęgnacji.

czytaj dalej

Kosmetyki naturalne

Ostatnio produkty pochodzenia naturalnego, lub jak kto woli organiczne, zawojowały świat kosmetyki. Oleje arganowe, wody różane, czy naturalne masła shea stały się numerem jeden dla wielu użytkowników kosmetyków i to niezależnie od płci, czy wieku? Dlaczego?

czytaj dalej

Gdzie szukać porad kosmetycznych?

Dobór odpowiednich kosmetyków do potrzeb naszej skóry jest niezwykle istotną kwestią. Dobrze dobrane mogą bowiem pomóc nam wyleczyć się z różnego typu problemów skórnych, a tym samym również z kompleksów.

czytaj dalej

Oczyszczanie skóry

Nadmierne wydzielanie łoju, czyli tak zwanego sebum może przysporzyć wiele niechcianych kłopotów, zarówno paniom, jak i panom. Powoduje to powstawanie zaskórniaków i licznych niedoskonałości i to nie tylko na twarzy, ale często również w innych partiach ciała. Poza twarzą najbardziej narażone na pojawianie się wyprysków są plecy.

czytaj dalej

Romantyczny wieczór we dwoje?

Wiele osób, które są w związkach, spędza ze sobą całe dnie, a nawet wieczory, często nie mając pomysłu na zagospodarowanie wolnego czasu. Choć pojęcie romantyzmu powoli zaczyna zanikać lub ścierać się pod wpływem ogromu codziennych obowiązków, często odczuwamy potrzebę, by spędzić wspólne chwile w sposób wyjątkowy.

czytaj dalej