https://gonature.pl/pl/17-olejek-do-brody

Wydawać by się mogło, że kobiety i mężczyźni mają podobne potrzeby jeśli chodzi o dobór kosmetyków i ich jakość. Jednak natura człowieka jest przewrotna. Skóra męska znacząco różni się więc od skóry kobiet.

Mężczyźni mają grubszą warstwę skóry i to nie tylko na twarzy. Mają też twardszy i większy zarost oraz większą ilość łoju w skórze. Dlatego też ich cera ma najczęściej zupełnie inny typ niż skóra kobiety.

Największą bolączką mężczyzn, jeśli chodzi o problemy dermatologiczne jest chyba nadmierne wydzielanie się sebum, które powoduje powstawanie wyprysków. Skóra mężczyzn jest znacznie bardziej tłusta, dlatego też powinni oni stosować kosmetyki głównie wysuszające i matujące, podczas gdy większość kobiet walczy z nadmiernym przesuszaniem się skóry na twarzy.

Zdecydowanie więcej kosmetyków nawilżających stworzono więc z myślą o kobietach. Kolejną różnicą jest zarost na twarzy mężczyzn. Może on powodować kolejny problem, z którym na szczęście problemów nie mają kobiety. Jest nim wrastanie włosów.

Pomóc w tym może całkowite oczyszczenie twarzy w gabinecie dermatologicznym lub kosmetycznym. Wrastające włosy mogą bowiem powodować nieprzyjemny ból. W celu ich zmiękczenia używa się specjalnych pianek i kremów do golenia, a także żelów chłodzących po goleniu.

One thought on “Męskie i damskie potrzeby kosmetyczne”

  1. Ciekawy wpis. Nie wiedziałam, ż tak się różnimy pod względem skóry. W sumie to dziwne, bo przecież niby kosmetyków dla kobiet jest ze 150 razy więcej niż dla facetów, a to oni mają większe z tym problemy ;o

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close