https://gonature.pl/pl/ http://www.formeds.com.pl/produkt/356/F-CHLORELLA

Nadmierne wydzielanie łoju, czyli tak zwanego sebum może przysporzyć wiele niechcianych kłopotów, zarówno paniom, jak i panom. Powoduje to powstawanie zaskórniaków i licznych niedoskonałości i to nie tylko na twarzy, ale często również w innych partiach ciała. Poza twarzą najbardziej narażone na pojawianie się wyprysków są plecy.

Znacznie większy problem z wydzielaniem sebum mają mężczyźni, gdyż ich skóra jest bardziej tłusta niż skóra kobiet. Niemniej jednak niezależnie od płci bardzo ważne jest dbanie o to, by zbilansować poziom wydzielania się łoju, gdyż może to prowadzić do powikłań w postaci blizn, powstających na skutek nieumiejętnego wyduszania wyprysków.

Najlepszym sposobem jest zaopatrzenie się w odpowiednie kosmetyki. Dostępne są one zarówno w wersjach dla kobiet, jak i mężczyzn, a także w wersjach unisex.

Najważniejszym elementem jest oczyszczanie skóry poprzez używanie mydeł lub żelów i pianek wysuszających i wsiąkających w głąb skóry w celu dokładnego oczyszczenia. Można również wspomagać się od czasu do czasu peelingami złuszczającymi naskórek.

Ponadto dostępne są również kremy dopasowane do takiego typu skóry oraz chusteczki matujące, które zawsze warto mieć przy sobie.

www.jezykinaswiecie.com.pl

Dzięki dbaniu i dokładnemu oczyszczaniu skóry możemy zminimalizować ryzyko pojawiania się niechcianych wyprysków i doprowadzić skórę do normalnego i pożądanego stanu.

2 thoughts on “Oczyszczanie skóry”

  1. Super serwis. Mam nadzieję, że będziesz dużo pisać! W tym wpisie masz rację, faceci zawsze mają większe problemy z wyglądem, mimo, że to kobiety częsciej narzekają. Z trądzikiem najlepiej nie zadzierać i udać się z nim do dermatologa żeby w przyszlości nie mieć na twarzy pamiątek po nim.

  2. Tak, ciekawy wpis. Sam miałem problemy z trądzikiem i próbowałem go sam leczyć różnymi kosmetykami, ale to jednak nie to samo co lekarz i specjalistyczne leki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close