https://gonature.pl/pl/18-kosmetyki-na-prezent Zobacz dlaczego oryginalne suknie ślubne stały się tak popularne

Przy doborze odpowiednich kosmetyków męskich lub damskich bardzo ważne jest określenie typu i rodzaju swojej skóry. Wyróżnić możemy ich kilka.

Pierwszym z nich jest skóra normalna. Posiadacze tego typu cery nie wyróżniają się skłonnościami do przesuszania, nie mają również problemów z nadmiernym wydzielaniem się sebum ani skłonności do częstych alergii skórnych.

Drugim typem skóry jest skóra sucha. Ma ona zdecydowanie większą skłonność do powstawania zmarszczek, częściej odczuwalne jest ściąganie skóry twarzy i zdarzają się podrażnienia spowodowane częstym swędzeniem zbyt suchej skóry. W tym przypadku konieczne jest stosowanie kosmetyków silnie nawilżających, a unikanie matujących, o właściwościach wysuszających.

www.partnerstwo-synapsis.pl

Kolejnym typem skóry jest skóra przetłuszczająca się. Nadmierne wydzielanie sebum powoduje powstawiane wyprysków oraz świecenie się skóry. Konieczne jest wtedy używanie kosmetyków matujących, wysuszających i silnie oczyszczających. Te ostatnie powinno się stosować czasem nawet kilka razy w ciągu dnia, w zależności od potrzeby.

Skóra mieszana natomiast to taka, która w tak zwanym obszarze „T”, czyli „czoło-nos-broda” przetłuszcza się, a reszta twarzy jest raczej sucha lub raczej normalna. Również do takiego rodzaju skóry możemy kupić odpowiednie kosmetyki.

Ostatnim typem skóry jest skóra skłonna do alergii. Wynika to raczej ze ogólnych skłonności do alergii niż jedynie wyglądu skóry twarzy. Niemniej jednak osoby z tego typu skłonnościami powinny kupować kosmetyki, których producenci zaznaczają, że były one testowane dermatologicznie. Można je dostać głównie w aptekach lub dobrych perfumeriach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close